Wideokonferencje

W ramach udostępnionej w sądach powszechnych infrastruktury technicznej umożliwiającej przeprowadzenie wideokonferencji istnieje możliwość nawiązania połączenia przez dowolną osobę z własnego urządzenia poprzez wykorzystanie w tym celu dedykowanej aplikacji umożliwiającej nawiązanie takiego połączenia z sądem orzekającym (tj. aplikacja Avaya-Equinox, JITSI). Aplikacje, które umożliwiają uczestniczenie w wideokonferencjach z poziomu dowolnego komputera, tabletu lub smartfona, z użyciem standardowego łącza internetowego. Instalacja oprogramowania do wideokonferencji na komputerze użytkownika odbywa się jednorazowo, automatycznie bez potrzeby posiadania uprawnień administratora. Po instalacji użytkownik łączy się do odpowiedniej wideokonferencji  zainicjowanej przez sąd orzekający podając jej numer oraz PIN (dla konferencji zdefiniowanych jako konferencje z autoryzowanym dostępem).

W czasie zdalnego połączenia zaleca się stosowanie zestawu słuchawkowego.

Przed przystąpieniem do wideokonferencji proszę o zapoznanie się z dokumentem: „Zestaw dobrych praktyk uczestnika wideokonferencji” umieszczonego w sekcji Załączniki

W ramach pomocy dla obywateli została uruchomiona telefoniczna linia wsparcia:
nr tel: 71 748 96 00
oraz możliwość zgłaszania problemów drogą elektroniczną:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Sądzie Okręgowym w Białymstoku istnieje możliwość przeprowadzenia postępowania dowodowego na odległość na zlecenie innego sądu (przesłuchanie stron, biegłych oraz świadków) tj. w drodze wideokonferencji, wyłącznie w sprawach należących do właściwości sądów okręgowych, w przystosowanym do tego celu pokoju A18.

Wideokonferencje przychodzące (polegające na przeprowadzeniu dowodu w Sądzie Okręgowym w Białymstoku na zlecenie innego sądu) mogą odbywać się wyłącznie we wtorki.

W celu zarezerwowania terminu i ustalenia szczegółów należy skontaktować się z pracownikami:

w sprawach karnych  - III Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Białymstoku
(tel. 85 745 92 57 lub 85 745 92 53; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),

w pozostałych sprawach – Oddziału Administracyjnego

(tel. 85 745 92 27 lub 85 745 92 09); e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.