Ogłoszenie w sprawie objęcia funkcji lekarza sądowego

Mając na uwadze zapewnienie łatwiejszej dostępności do lekarzy sądowych Sąd Okręgowy w Białymstoku poszukuje lekarzy medycyny do pełnienia funkcji lekarzy sądowych w okręgu Sądu Okręgowego w Białymstoku.

Lekarz medycyny zainteresowany współpracą z Sądem Okręgowym w Białymstoku powinien skontaktować się z Okręgową Radą Lekarską w Białymstoku (ul. Świętojańska 7, 15-001 Białystok, tel: 85 732 19 35) w celu uzyskania rekomendacji.

Kwestie dotyczące lekarzy sądowych reguluje ustawa z dnia 15 czerwca 2007 r. (Dz.U.2007, Nr 123, poz. 849, ze zm.). Ustawa określa warunki, tryb nabywania i utraty prawa do wykonywania czynności lekarza sądowego oraz zasady jego finansowania. Pełnienie funkcji lekarza sądowego jest odpłatne. Lekarz sądowy przy wykonywaniu czynności związanych z wydawaniem zaświadczeń korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym.

Niezbędne informacje dotyczące pełnienia funkcji lekarza sądowego można uzyskać na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Białymstoku w zakładce „Informacje” pod adresem http://bialystok.so.gov.pl/informacje/lekarze-sadowi.html oraz pod numerem telefonu 85 74 59 220, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..