Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem 21-27 luty 2022

W krajach Unii Europejskiej co roku 22 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to idea, która powstała w 2000 roku, a jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.
W Sądzie Okręgowym w Białymstoku w dniach 21 – 25 lutego 2022 roku osobom pokrzywdzonym na skutek przestępstw udzielane będą  informacje o przysługujących im uprawnieniach.
Mając na względzie konieczność zachowania reżimu sanitarnego związanego z zagrożeniem epidemicznym wywołanym wirusem SARS-CoV-2 oraz zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa, porady udzielane będą za pośrednictwem środków łączności na odległość, tj. Internet i telefon. Dyżury pełnione będą przez asystentów sędziego i Zastępcę Kuratora Okręgowego w godz. 09.00 – 14.00:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel. 85 742-23-46
Należy również przypomnieć, że na terenie województwa podlaskiego funkcjonują organizacje, które świadczą pomoc materialną i niematerialną sfinansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista organizacji jest dostępna pod adresem: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy

Tydzień pomocy