Wiadomości

Konkurs na staż urzędniczy

W dniu 5 października 2018 r. Dyrektor Sądu Okręgowego w Białymstoku ogłosiła konkurs na staż urzędniczy w Sądzie Okręgowym w Białymstoku - Nr K-1012-16/18 (1 etat). Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte zostały w załączonym poniżej ogłoszeniu.

Czytaj więcej...

Konkurs na staż urzędniczy (na stanowisko audytora wewnętrznego)

W dniu 25 września 2018 r. Pani Dyrektor Sądu Okręgowego w Białymstoku ogłosiła konkursu na staż urzędniczy (na stanowisko audytora wewnętrznego) w Sądzie Okręgowym w Białymstoku - Nr K-1012-15/18 (1 etat). Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte zostały w załączonym poniżej ogłoszeniu.

Czytaj więcej...

Lista wydarzeń związanych z obchodami Tygodnia Mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Białymstoku

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane artykuły

Informacje

Sąd Okręgowy w Białymstoku
ul. M. Skłodowskiej-Curie 1
15-950 Białystok

Centrala

tel. 85 745 92 00

Biuro Obsługi Interesanta

tel. 85 742 23 46
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytelnia Akt

tel. 85 745 93 59
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Zdjęcie budynku sądu
  • Zdjęcie budynku sądu
  • Zdjęcie budynku sądu
  • Zdjęcie budynku sądu


Proces o ochronę dóbr osobistych przeciwko skarbowi państwa – wojewodzie podlaskiemu

W Sądzie Okręgowym w Białymstoku zawisła sprawa przeciwko Skarbowi Państwa – Wojewodzie Podlaskiemu o ochronę dóbr osobistych (tj. prawa do życia w rodzinie i tożsamości), naruszonych działaniem personelu Szpitala św. Ducha w Łomży.

Powództwo zostało wytoczone przez siostry bliźniaczki, które po urodzeniu w grudniu 1950 roku zostały rozdzielone w następstwie zaniedbań personelu szpitala; w efekcie jedna z sióstr nie trafiła do swojej biologicznej rodziny, zaś jej matce została oddana inna dziewczynka. Po stronie powodowej występują zarówno te dwie zamienione osoby, które domagają się kwot po 500.000 złotych, jak i ich rodzeństwo, które żąda kwot po 250.000 złotych.

Powodowie wskazują, że o rzeczywistym pochodzeniu powzięli wiadomość po przeprowadzeniu badań genetycznych, przy czym siostry bliźniaczki przez większą część życia nie wiedziały o swoim istnieniu i wychowywały się osobno. Zdaniem powodów – z uwagi na ich wiek oraz na to, że każdy ma już swoją własna rodzinę – nie będzie można nadrobić straconych lat. Z tych względów powodowie dochodzoną kwotę zadośćuczynienia uważają za adekwatną.

Termin rozprawy wyznaczono na 31 stycznia 2013 r., godz. 10:30. (Sygn. akt I C 1572/12).

Najczęściej czytane

Wokanda

Informujemy, że aplikacja e-Wokanda stanowi jedynie skrócony wykaz spraw sądowych i nie jest wokandą w rozumieniu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 grudnia 2015 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz. U. z 2015 poz. 2316 ze zm.).

Czytaj więcej...

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania Sądu

w poniedziałki w godzinach od 7:30 do 18:00
od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30

Czytaj więcej...