Monitoring wizyjny

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) informujemy, iż zapisy z monitoringu wizyjnego mogą zawierać dane osobowe.

Monitoring jest prowadzony wyłącznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa, a także w celu ochrony osób i mienia. Podstawą prawną jest art. 54 § 2 Ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku: Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U.2018.23 j.t. z późn. zm.).

Administratorem Danych Osobowych jest: Sąd Okręgowy w Białymstoku, ul. M. Skłodowskiej-Curie 1, 15-950 Białystok

Zapisy monitoringu nie są przekazywane żadnym podmiotom zewnętrznym, chyba że na pisemny wniosek organów ścigania lub gdy wynika to z przepisów prawa. Informujemy o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, prawie do złożenia pisemnego wniosku o zabezpieczenie danych na potrzeby przyszłego postępowania, jak również do wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Z wyznaczonym przez Sąd Inspektorem Ochrony Danych Osobowych można kontaktować się pod adresem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..