Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Białymstoku

W dniu 3 stycznia 2013 roku do Sądu Okręgowego w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi O. o czyn z art. 148 § 2 pkt 2 k.k. i Markowi G. o czyn z art. 148 § 2 pkt 2 k.k. w zw. z art. 31 § 2 k.k.

Prokurator zarzucił podsądnym, że w dniu 19 kwietnia 2012 r. w mieszkaniu w Białymstoku Krzysztof O. dwukrotnie uderzył pokrzywdzonego pięścią w głowę, a następnie po przewróceniu się pokrzywdzonego na podłogę skrępował mu ręce w nadgarstkach oraz nogi na wysokości kostek sznurkami, po czym kopał i bił pokrzywdzonego, Marek G. stanął zaś na pokrzywdzonym nogami powodując u niego obrażenia ciała, które skutkowały zgonem pokrzywdzonego, po czym dokonali zaboru rzeczy należących do pokrzywdzonego (pieniędzy, artykułów żywnościowych, radioodbiornika).

Czyn zarzucany oskarżonym zagrożony jest maksymalnie  karą dożywotniego pozbawienia wolności, zaś dolną granicą jest kara 12 lat pozbawienia wolności (art. 148 § 2 pkt 2  k.k.).

Oskarżony Krzysztof O. jest w chwili obecnej tymczasowo aresztowany i przebywa   w areszcie śledczym, natomiast oskarżony Marek G. jest tymczasowo aresztowany i przebywa w SPP ZOZ w Choroszczy.

Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą III K 3/13.