Wiadomości

Lista wydarzeń związanych z obchodami Tygodnia Mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Białymstoku

Czytaj więcej...

Nabór na praktykę absolwencką

W dniu 7 września 2018 r. Pani Dyrektor Sądu Okręgowego w Białymstoku ogłosiła nabór na praktykę absolwencką w Sądzie Okręgowym w Białymstoku - Nr K-102-10/18.

Termin na złożenie dokumentów: do dnia 14 września 2018 r. (piątek). W przypadku nadania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego, za datę ich złożenia uważa się datę stempla pocztowego.

Czytaj więcej...

Nabór na stanowisko robotnika gospodarczego

W dniu 20 sierpnia 2018 r. Pani Dyrektor Sądu Okręgowego w Białymstoku ogłosiła nabór na stanowisko robotnika gospodarczego w Sądzie Okręgowym w Białymstoku - Nr K-1012-14/18 (1 etat). Szczegółowe informacje dotyczące naboru zawarte zostały w załączonym poniżej ogłoszeniu.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane artykuły

Informacje

Sąd Okręgowy w Białymstoku
ul. M. Skłodowskiej-Curie 1
15-950 Białystok

Centrala

tel. 85 745 92 00

Biuro Obsługi Interesanta

tel. 85 742 23 46
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytelnia Akt

tel. 85 745 93 59
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Zdjęcie budynku sądu
  • Zdjęcie budynku sądu
  • Zdjęcie budynku sądu
  • Zdjęcie budynku sądu


Wyrok w sprawie napaści na tle rasistowskim

W dniu 18 marca 2010 r.  Sąd Okręgowy w Białymstoku po rozpoznaniu apelacji oskarżonego Łukasza S. i obrońcy  oskarżonego Rafała S. wydał wyrok w sprawie napaści na tle rasistowskim.

Zaskarżony wyrok Sądu I Instancji utrzymał w mocy, uznając obie apelacje za oczywiście bezzasadne.  Zasądził od obu oskarżonych opłaty za postępowanie przed Sądem II Instancji i obciążył ich pozostałymi kosztami procesu za postępowanie odwoławcze.

Wyrokiem Sądu I Instancji Rafał S. został skazany na karę łączną 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat wraz z oddaniem go w tym okresie pod dozór kuratora oraz karę grzywny w wysokości 400 złotych. Łukasz S. został zaś skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat wraz z oddaniem go w tym okresie pod dozór kuratora. Orzeczono również od oskarżonego nawiązkę na rzecz pokrzywdzonej w wysokości 200 złotych.

Wyrok jest prawomocny.

Najczęściej czytane

Wokanda

Informujemy, że aplikacja e-Wokanda stanowi jedynie skrócony wykaz spraw sądowych i nie jest wokandą w rozumieniu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 grudnia 2015 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz. U. z 2015 poz. 2316 ze zm.).

Czytaj więcej...

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania Sądu

w poniedziałki w godzinach od 7:30 do 18:00
od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30

Czytaj więcej...