Akt oskarżenia w sprawie m. in. kuplerstwa

W dniu 30 lipca 2007 r. do Sądu Okręgowego w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Kamilowi Sz., który w okresie od wiosny 2008 roku do 27 sierpnia 2009 roku w Białymstoku ułatwiał uprawianie prostytucji  przez kobiety pracujące w agencji towarzyskiej. Kamil Sz., w zamian za udostępnianie pomieszczeń w agencji i organizację pracy, pobierał od zatrudnionych tam kobiet opłaty.

Ponadto Kamil S. został oskarżony o to, że posługując się nożem dokonał rozboju na Zdzisławie M. i Wacławie M. w ten sposób, że wtargnął do ich domu, a następnie używając przemocy w postaci zaklejenia ust taśmą, bicia, kopania, grożąc równocześnie użyciem noża zabrał różnego rodzaju wartościowe przedmioty.

Kamil Sz. stanął również pod zarzutem nie stosowania się do orzeczonego wyrokiem sądowym obowiązku powstrzymywania się od przebywania na meczach piłkarskich, rozgrywanych przez drużyny ligowe, połączonego z obowiązkiem osobistego stawiennictwa we właściwej jednostce policji podczas rozgrywanego meczu piłkarskiego „Jagielloni” Białystok.

Oskarżony jest w chwili obecnej tymczasowo aresztowany.

Sprawa została zarejestrowana pod sygn. III K 117/10.